COVID - 19: najważniejsze informacje

Bezpieczny wypoczynek = bezpieczne dziecko (czytaj...)

Na dzień dzisiejszy nie ma przesłanek, by tegoroczne obozy i kolonie miały zostać odwołane przez rząd. Na bazie zeszłorocznych doświadczeń, uznając je za bezpieczną formę spędzenia czasu wolnego przez dzieci i młodzież, my jako organizatorzy, pełni energii i zapału po wydłużonym martwym sezonie, przygotowaliśmy dla Państwa ofertę 2021Cały czas korzystamy z udostępnionych w zeszłym roku wytycznych i zaleceń GIS, MEN i MZ (można się z nimi zapoznać klikając tu), których wdrożenie miało na celu zwiększenie bezpieczeństwa i wskazania do zachowania wszelkich zaleceń sanitarnych. Oczywiście cały czas z uwagą obserwujemy decyzje rządowe dotyczące całej branży turystycznej. Jesteśmy zwarci i gotowi, by w każdej chwili sprostać nowym wytycznym, gdyby takie się pojawiły.  

Na ten moment przygotowane w zeszłym roku procedury dla obozów Kortowo Camp w związku z zagrożeniem COVID-19, będą nadal obowiązywały.

Stan wszystkich zamieszczonych poniżej dokumentów, zaleceń i wytycznych określony jest na dzień 04.06.2020 (data publikacji zaleceń). W przypadku podania przez rząd nowych informacji na gov.pl, będą one niezwłocznie przez nas wdrażane. Jednocześnie będziemy informować Państwa o wprowadzanych zmianach na naszej stronie internetowej oraz za pośrednictwem maili czy portalów społecznościowych.

Jak zawsze, jesteśmy w stałej współpracy z sanepidem oraz kuratorium, które to instytucje jako zewnętrzny organ trzymają stałą pieczę m.in. nad obozami.

Zależy nam przede wszystkim na komforcie naszych Campowiczów, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Pozostajemy w ścisłej współpracy z ośrodkami i kadrą, i wspólnie wierzymy, że dzieciaki wrócą do domu nie mniej uradowane pobytem, jak to było w zeszłym "covidowym" roku oraz w pozostałych latach. To już nasza XI edycja obozów Kortowo Camp. Z tym większą odpowiedzialnością zależy nam na dopięciu wszystkiego na ostatni guzik, zgodnie z naszym ogromnym poczuciem odpowiedzialności za Państwa Pociechy.

Poniżej przesyłamy bezpośredni link do do strony gov.pl, na której zostały umieszone te informacje, abyście Państwo mogli się z nimi zapoznać: www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-wytyczne-men-gis-i-mz.

 

Bezpieczne pieniądze (czytaj...)

W przypadku ogłoszenia zakazu organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży, zwracamy Państwu 100% wartości wpłaconych zaliczek. Gwarantujemy wypłatę pieniędzy w jak najkrótszym czasie, nie czekając na upłynięcie ustawowych 180 dni.

Oczywiście mają Państwo prawo dokonać rezygnacji zgodnie z Warunkami Uczestnictwa i Rezygnacji w każdym momencie. Jeżeli jednak przyczyną rezygnacji będzie jedynie obawa przed wyjazdem, wówczas stosujemy zapisy Warunków Uczestnictwa i Rezygnacji.  Zapewniamy, że zarówno zeszłoroczny sezon zakończony w 100% radością dzieciaków i naszą pełną satysfakcją (będąc po szczegółowych kontrolach sanepidu zakończonych bez zarzutów), tak i zbliżający się sezon przygotowany jest na bazie najwyższych standardów bezpieczeństwa - jesteśmy zwarci i gotowi!

W przypadku nagłego zachorowania na COVID-19 dziecka lub kogoś bliskiego, którego skutkiem wyjazd na obóz nie będzie możliwy, aby uniknąć kosztów rezygnacji, zalecamy Państwu skorzystanie z opcji Ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej - w przygotowanym przez nas wariancie lub we własnym zakresie u wybranego ubezpieczyciela. Polisa taka obejmuje więcej zdarzeń losowych, które kwalifikują do zwrotu 100% poniesionych kosztów (zobacz informacje o ubezpieczeniu).

Dokumenty (zobacz...)

Załączniki:

  • Procedury Kortowo Camp w związku z zagrożeniem COVID-19 (otwórz)
  • Oświadczenie Kortowo Camp o stanie zdrowia dziecka i rodzica/opiekuna (otwórz)