Zabawki, elektronika, kieszonkowe, kosztowności

Zabawki

Dobrze, jeśli dziecko, szczególnie młodsze lub będące pierwszy raz na obozie, ma ze sobą jakiś ulubiony drobiazg – może to być jasiek, maskotka, zabawka. Szczególnie przyda się, nawet największym obozowym wyjadaczom, gdy dopadnie ich, zazwyczaj wieczorową porą, tęsknota lub smuteczek. Ulubiony drobiazg pomoże przetrwać mały potencjalny kryzys. Warto też pamiętać np. o kartach do gry / figurkach RPG / PetShopach, ponieważ pomagają, szczególnie nieśmiałym, w nawiązaniu pierwszych znajomości. Sugerujemy, aby nie były to wartościowe drobiazgi, tak aby dziecko nie stało się ich "niewolnikiem". Podczas Kortowo Camp dzieje się naprawdę sporo i absolutnie nie ma potrzeby zabierania ze sobą "połowy pokoju". 🙂

Kieszonkowe/obuwie

Oczywiście jego wysokość jest w Państwa gestii. My ze swojej strony sugerujemy nie więcej niż 50 zł na tydzień (główne przeznaczenie na słodycze, kolorowe picie, pocztówki + znaczki). Ponieważ dzieci najczęściej nie potrafią zaplanować i zapanować nad swoimi wydatkami, proponujemy, aby pieniądze jeszcze w domu podzielić na te wydawane w ciągu najbliższych 48h oraz na resztę, którą najlepiej, aby dziecko przekazało do depozytu wychowawcy (portfele zagubione w pościeli, za łóżkiem, w brudach, zostawione w barku, świetlicy, drobne rozsypane przy zmianie spodni, banknot wyrzucony wraz z papierkiem po batoniku itd. to częste obozowe przypadki).

Elektronika

Prosimy o nie zabieranie laptopów, tabletów, PSP i tym podobnych urządzeń. Dzieci pozbawione elektroniki wspaniale spędzają czas ze sobą – chętnie grają w gry planszowe, konstruują, rozmawiają, grają w ping-ponga, bilard, rysują itd. Dodatkową kwestię stanowi tutaj wartość materialna. Dając dziecku na obóz elektronikę, musimy liczyć się z jej utratą lub uszkodzeniem sprzętu – nie pomoże tu zaklinanie i proszenie o odpowiedzialność i rozwagę. Dziecko "w akcji" często nie pamięta, aby bezpiecznie odłożyć urządzenie, schować do etui, odnieść do pokoju itd. Zamiast cieszyć się obozem i atrakcjami, może zamartwiać się nie działającym sprzętem, który w dziecięcym rozgardiaszu upadnie na podłogę.

Kosztowności/biżuteria

Z tych samych wzglądów prosimy o nie zabieranie drogiej i wartościowej (także sentymentalnie) biżuterii. Prosimy pamiętać, aby wszelkie dodatki i ozdoby były bezpieczne i łatwo ściągalne na sekcje sportowe.