Lekarstwa

Jeśli dziecko bierze jakieś leki lub chcą Państwo zaopatrzyć pociechę na wszelki wypadek, najlepiej zapakować medykamenty do kosmetyczki / trwałego woreczka i koniecznie podpisać oraz dołączyć kartkę z dawkowaniem leków (do pobrania poniżej). Taką paczuszkę należy przekazać oddelegowanemu do tego wychowawcy w dniu wyjazdu podczas odprawy na Kortowie lub na miejscu, w przypadku dojazdu własnego.

Informacje o branych lekach muszą znaleźć się w karcie kolonijnej uczestnika! Przypominamy, że ze względu na bezpieczeństwo Państwa dzieci oraz pozostałych uczestników, podopieczni nie mogą posiadać oraz używać nawet najzwyklejszych lekarstw. Zażywane lekarstwo może np. zawierać substancje, na które współlokator może być bardzo uczulony, a który potraktuje lekarstwo jako np. cukierek.

Prosimy także o zgłoszenie diet, uczuleń (szczególnie pokarmowych i na owady) oraz wszelkich typowych i nietypowych dolegliwości w karcie kolonijnej dziecka.

Jeśli dziecko ma chorobę lokomocyjną, proszę podać mu lek w odpowiednim czasie przed wyjazdem oraz poinformować w karcie dziecka. Tabletki należy dostarczyć wychowawcy w dniu wyjazdu.

Pobierz, wydrukuj, wypisz i przekaż nam!

Informacje o przyjmowanych lekach (pobierz)