Kontakt z dzieckiem na obozie

Naturalną sprawą jest, że Państwo są bardzo ciekawi tego, jak dziecko się czuje, jak sobie radzi, co słychać. Ponieważ na Kortowo Camp atrakcja goni atrakcję i dzieci w ciągu dnia są zaabsorbowane zajęciami, telefony w tym czasie oddają na przechowanie wychowawcy. Dostęp do nich Campowiecze mają w czasie odpoczynku poobiedniego. Właśnie w tym czasie mogą Państwo skontaktować się z dzieckiem każdego dnia, a dzieci są wolne od komórkowych pokus (gry, Internet, sms-y) i mogą skupić się na obozowych atrakcjach oraz kolegach.

Proszę pamiętać, że dzieci szybko adoptują się do obozowego życia, zajęte są zabawą, sekcjami, kolegami - nie myślą intensywnie o domu. Proszę jednak wziąć pod uwagę, że telefon i głos ukochanego rodzica potrafią wybić je z obozowego rytmu i wywołać wzmożoną tęsknotę. Wtedy też dziecku dużo trudniej poradzić sobie ze swoimi uczuciami i cieszyć się wyjazdem. Proponujemy zwięzłe rozmowy z dziećmi, na przykład co drugi dzień. Jeśli coś Państwa niepokoi, prosimy o kontakt z wychowawcą. Opiekunowie chętnie, szczerze i w pełni udzielą wszelkich informacji. Numery telefonów otrzymają Państwo mailowo jeszcze przed rozpoczęciem obozu. Informacja, „pod skrzydła” którego z nich trafiła Państwa pociecha, zostanie przekazana osobiście przez dzieci podczas pierwszej rozmowy telefonicznej oraz  w mailu od kierownika obozu pierwszego dnia.

Jeśli znając swoje dzieci wiedzą Państwo, że pociecha jest bardzo wrażliwa, łatwo się rozczula i szybko tęskni, sugerujemy, aby dzwonić nawet co kilka dni. Warto tak umówić się jeszcze przed wyjazdem.

W miarę możliwości co dwa - trzy dni będziemy wysyłać do Państwa zdjęcia, komentarze oraz informacje z Kortowo Camp.