Co zabrać na obóz?

Polecamy przy pakowaniu bagażu jedynie pomagać, a nie zastępować obozowicza. Samodzielne pakowanie spowoduje, że nasza pociecha będzie wiedziała co zabiera i gdzie to ma, w jakiej ilości i po co to w ogóle zostało spakowane.

Na Kortowo Camp zalecamy walizki/torby na kółkach (pomagamy dzieciom wnieść bagaż po schodach, niemniej kółeczka zawsze są pomocne; ergonomiczny kształt bagażu pozwoli traktować go jako ewentualną dodatkową półkę/schowek na zapasowe/brudne rzeczy).

Na drogę warto zabrać plecaczek, najlepiej ten sam, który przyda się na wycieczki do lasu/na basen. Na drogę wystarczy jedna woda do picia, bułka/bułki z tym, co dziecko lubi najbardziej, ewentualnie batonik. Do tego chusteczki higieniczne oraz coś na umilenie podróży, np. do poczytania. Nie polecamy czekoladek, chipsów i paluszków, ponieważ najczęściej wzmagają pragnienie lub mdłości, no i brudzą.

Podsumowując, najlepiej, aby dziecko było spakowane w dwa konkretne bagaże (trzy jeśli dochodzi większych gabarytów sprzęt sportowy): w walizkę, podpisany sprzęt sportowy, które trafią do luku bagażowego oraz funkcjonalny plecaczek, w którym znajdują się drobiazgi na drogę. Warto unikać dokładania w ostatniej chwili siatek, siateczek, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko o nich zapomni lub je zagubi.

Poczytaj więcej o...